Siūti patogiausia yra siuvimo mašina, bet jei siuvamas daiktas yra smulkus, tuomet ranka siūti kur kas smagiau. Truputi teorijos.
Kai adata su siūlu perveriama per audinį iš vienos pusės į kitą ir per tam tikrą atstumą vėl išveriama atgal į tą pačią pusę, ant audinio lieka perverto siūlo dalis, kuri vadinama dygsniu. Dygsniai gali būti įvairaus ilgumo ir įvairių formų. Eilė vienas po kita einančių vienodų dygsnių sudaro siūlę. Vienos siūlės skirto siuvimui, kitos puošimui.
Dažniausiai siuvimo siūlės yra daigstomoji siūlė, per kraštą, įstrižųjų dygsnių, paslėptoji, pintinė, kraštų apmėtymo ir kopijavimo. Daigstomoji siūlė skirta pasižymėti vietą, kur eis tikroji siuvimo siūlė. Ji daroma norint sudaigstyti prie susiuvant dvi audinio atkarpas, kad siūlė išeitų lygi ir neišsikraipytų audinio kraštai. Daigstomoji siųlė lengvai išsiardo, todėl ji patogi tarsi juodraštis pasižymėti, siūlių vietas, drabužio centrus ir linkius.
Įstrižosios ir paslėptos siūlės naudojamas užlenkti audinio kraštus, juos atsiūti, kad kraštai nespurtų. Bryzgančių audinių siūlių kraštai apmėtomi kraštų apmėtymo siūle. Primatuojant drabužį, kreida arba muilo skiautele pažymimi įsiuvai, kišenių vietos.
Siūlo įtvirtinimas. Siuvant nereikia megzti mazgų. Siūlo galas dviem dygsniais įtvirtinamas audinyje. Pirmuoju dygsniu, kuris daromas blogojoje pusėje, siūlas įveriamas į audinį. Antruoju gerojoje pusėje daromas mažas dygsnis atgal, stengiantis adata perdurti apatinėje audinio pusėje esantį pirmojo dygsnio siūlą. Ištraukiant adatą į gerąją pusę siūlas pritraukiamas.
Daigstomoji siūlė. Adatą su siūlu verdami per audinį vienodo tankumo dygsniais. Dygsnių ilgis gali būti įvairus.
Mašininė siūlė. Adatą su siūlu iš blogosios audinio pusės ištraukiame į gerąją pusę. Pirmąjį dygsnį siuvame atgal, tai yra adatą duriame į audinį užpakalyje tos vietos, kur ji buvo ištraukta iš audinio. Iš apačios adatą ištraukiame per du siuvamų dygsnių didumo tarpelius į priekį. Siūlą pritraukiame ir darome antrą dygsnį. Dabar adatą duriame į medžiagą prie pat pirmo dygsnio ir vėl ištraukiame per du dygsnius į priekį.
Siūlė per kraštą. Siuvame iš kairės į dešinę. Dvi audinio atkarpas sudedame gerosiomis pusėmis į vidų. Sulyginame kraštus. Įtvirtiname siūlą. Adatą duriame per audinį iš apačios į save, užkabindami 1-3 krašto siūlelius. Ištraukdami adatą, dygsnį pritraukiame prie audinio. Dygsnius darome tankiai.
Įstrižųjų dygsnių siūlė. Medžiagos kraštą užlenkiame 0,5 cm po dar kartą užlenkiame į tą pačią pusę norimu platumu 1-5 cm. Ir prisiuvame įstrižais dygsniais. Siūdami adatą pirmiau smeigiame į palenktą kraštą, o paskui į tą pačią medžiagą, užkabindami kelis audinio siūlelius. Reikia stengtis, kad gerojoje pusėje dygsnių nesimatytų.
Paslėptoji siūlė. Siuvame šilkiniu siūlu, vienu dygsniu užkabindami palenktą kraštą, o kitu vieną medžiagos siūlelį. Siūlo stipriai nepritraukite. Gerojoje pusėje siūlės visai neturi matytis. Blogojoje pusėje jos irgi beveik nematyti, nes siūlas pasislepia užlenkimo vietoje.
Pintinė siūlė. Kraštą užlenkiame vieną kartą. Dygsnius siuvame iš dešinės į kairę, pakaitomis užkabindami adata kelis krašto siūlelius, o paskui vieną audinio siūlelį taip, kad nebūtų matyti gerojoje pusėje. Siūlo stipriai nepritraukite.
Kraštų apmėtymo siūlė. Adatą duriame per audinio kraštą iš apačios į save, pirštu prilaikydami audinio kraštą.