Ornamentai ir jų kompozicija
Jau labai seniai mūsų senoliai naudojo savo rankų dirbiniams puošti įvairius ornamentus. Ornamentai buvo kruopščiai kuriami ir tobulinami ne vienoje kartoje. Jie nebuvo vien įsivaizduojamas dalykas ar paprasta teplionė, dažniausiai jie turėjo savas istorijas, reikšmės ir supratimą. Ornamentai buvo kuriami atsižvelgiant į gamtos motyvus, kurios žymėdavo paprastai ir stilizuotai, pabrėždami pagrindinius piešiamo daikto bruožus. Dažniausiai tai būdavo gėlių, paukščių ar geometrinių raštų pagrindiniai bruožai, kurie kartodavosi vienoje eilėje. Kartais ant rankdarbių dekoruodavo gyvybės medžius, kurie daug sudėtingesni ir turėdavo didesnės reikšmes, nes jame buvo vaizduojamos visos visatos detalės. Dauguma ornamentu gerai žinomi ir dabar, nes jie it paveldas perduodamas iš kartos į kartą, gal vis blankstantys šių dienų rutinuose, bet dar egzistuojantis. Žinoma ženkliai patobulėjąs.
Dekoruojant rankdarbius svarbu surasti tinkamas vietas jūsų pasirinktam ornamentui. Prie pasirenkant ornamentus reikia atsižvelgti į jūsų rankdarbio dydi, medžiaga ir formą. Ornamentas neturi būti per didelis ar intensyvus, kad jame nebūtų per daug raštų, spalvų.
Jeigu pasirinkote keletą ornamentų paskirstykite juos tolygiai, kad viename kampe nebūtų visko daug o kitas kampas būtų tuščias. Visame darbe turi būti pusiausvyra. Gražiausiai rankdarbiai atrodo, kai ornamentai suskirstyti ritmingai ir grakščiai. Jei jums sunku suderinti tokias kompozicijas, tuomet gali paimti keletą pavyzdžių ir pabandyti arba nukopijuoti arba sukurti kažką bendro ar naujo.
Siuvinėjimas kryželiu
Kitos kategorijos