Achmėja
Mėgsta šiluma iki 22 °C, nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, todėl statykite ant lango, kuris pietų ar vakarų pusėje. Laistykite tik tada, kada vazone žemė bus visiškai sausa. Vasaros metu tręšti reikėtų skystomis trąšomis, kas šešias savaites.
Dauginimas: Achmėja išleidžia savo ūgliukus, juos reikštų atskirti nuo „mamos“ ir pasodinti atskirai į indelį skirta gėlėms auginti. Indelio apačioje įberkite saujele smėlio ant viršaus durpinės ar lapinės žemės.
|
Aglaonema
Negalima auginti ant palangės, nes nepakelia tiesioginių saulės spindulių, tačiau mėgsta šviesą ir 18-22°Cšilumą. Žemesnėje kaip 18°C temperatūroje gali susirgti. Žemė turi būti palaikoma vienodo drėgnumo, tačiau nemirkti baloje. Jei drėgmės ar sausros jai trūksta lapų galiukai greitai pradeda ruduoti. Tręšti reikėtų kas du mėnesius.
Dauginimas: dauginamas ūgliais, prieš kirpdami ūglius užsidėkite pirštines, nes nemažai žmonių joms elegiškos.
|
Afelandra
Auga 18-22°C šilumoje, saugoti nuo tiesioginiu saulės spindulių, nes nudega jo lapai. Žiemos metuAfelandra laikyti nežemesnėje kaip 15°C temperatūroje ir šviesioje vietoje. Žemė turi būti palaikoma drėgna, tik po žydėjimo laistyti mažiau. Netoleruoja per nelyk drėgnos ir sausos žemės, kurioje jis auga. Po žydėjimo augalą laistyti kas dvi savaites po vieną kartą. Dažniau purškiamas, negu laistomas.
Dauginamas iš ūgliukų, kuriuos pats augalas ir išleidžia. Vėliau jie nukerpami ir persodinami į atskirą indą.
|
Chlorofitas
Pakankamai nereiklus augalas augantis 12-20°C šilumoje, vidutinio šviesumo vietoje. Liekite kartą per savaitę, jei augalo lapai pradės ruduoti, vadinasi nepatinka vanduo iš krano, todėl naudokite distiliuotą vandenį.
Tręšti, kad 4 mėnesius, Chlorofitas auga pakankamai gerai todėl trąšų kiekį naudokite nedidelį.Dauginamas ūgliukais.
|
Kalnarūtė
Auga 12-22°C šilumoje, nemėgsti nei nuolat perdžiuvusios nei nuolat drėgnos žemės. Nemėgstanti tiesioginių saulės spindulių.
Dauginamas: dauginimui naudojami kalnarūtės visiškai subrendęs lapas su sporomis.
|
Anturis
Mėgsta šviesą, bet nesaulėtą vietą, nuo tiesioginiu saulės spindulių gali pagelsti lapai. Auga 18-22°C šilumoje, 15°C temperatūroje augalas pradeda nykti. Anuris mėgsta drėgmę, todėl dažnai purškiamas vandeniu. Laistyti reikia, tik tuomet kai žemė, kurioje auga Anturis išdžiūsta. Auga žemėje, kuri yra maišyta su lapine, kiminų ir durpinėm žemėm.Tręšti fosforo ir kalio santykiu 1:2, kad du mėnesius.
|