Visi mėgstame atostogauti, o tie kas augina vaikus, stengiasi visas vasaros dienas leisti gamtoje. Vasara mūsų mažiesiems tai naujų atradmų laikas, kada gali basomis lakstyti per pievą, o viskas aplink taip gražų ir įdomu. Kad vaikai nevaržom galėtų mėgautis vasara tėveliai turi žinoti, kokie pavojai tyko, kaip pasiruošti ir suteikti pagalbą vaikui.
|
|
Įkando bitė
Kai įkanda bitė reikia pasistengti ištraukti geluonį. Geluonį geriausiai traukti pincetu, įkandimo vietą reikia dezinfekuoti. Skausmą sumažina šaltas kompresas. Įkandus bitei po kraują pasklinda nuodai, kurie gali sukelti alergija, todėl vaiką būtina stebėti. Jei įkandimo vieta pradėjo smarkiai tinti, rausti, vaikui darosi negera vadinasi prasidėjo alerginė reakcija ir vaiką būtina parodyti gydytojai. Kol vyksite į gydymo įstaigą vaikui galite suduoti ketvirtadalį tabletės 'tavegyl' ar kito vaisto nuo alergijos. Jei kyla klausimų visuomet galite paskambinti į greitąją pagalbą ir jį patars kaip tinkamai elgtis.
Įkando ar įdrėskė nepažystamas šuo
Jei žaizda nėra didelė ir smarkiai nekraujuoja užtenka nuplaukti po tekančių vandeniu su muilu. Kai žaizda bus išplauta kreipkitės į savo gydytoją. Kai žaizda smarkiai kraujuoja o gydymo įstaigos nepavyksta pasekti per 5 min. reikia uždėti sterilų tvarstį ir stipriai prispauskite. Galite uždėti ledo ir vykite pas gydytoją.
Vaikas perkaito saulėja
Vaikas perkasti gali nebūtinai karštą dieną, užtenka šiltos dienos ir peršiltos aprangos. Vaikai daug bėgioja ir žaidžia todėl rūpestingų mamų šiltai aprengti gali perkaisti. Pirmieji požymiai, kad vaikas perkaito yra troškulys, vangumas, kaprizingumas, vaikas gali skųstis galvos svaigimu. Tokiu atveju vaiką veskite į pavėsį, veidą ir kūną apšlakstykite kambario temperatūros vandeniu. Jei vaikui pakilo temperatūra ir pradėjo vemti nedelsiant kreikitės į gydytoją.
|
|
Įsidilgino
Dilgelių saldumo paragauja visi ir tai nėra pavojinga, jei vaikas nealergiškas. Kad nemalonų niežėjimą greičiau pašalintumėte nuplaukite įdilgintą vietą tekančių vėsių vandeniu. Neleiskite vaikui kasytis. Jei vaikas mažas ar matosi didelis paraudimas duokite vaistų nuo alergijos. Prieš tai pasiskaitykite lapelyje kokią dozė jūsų vaikui galima duoti.
Šilumos smūgis
Tai dažnai pasitaikantis vaiko negalavimas ir daug sunkesnis nei perkaitimas saulėje. Vaikas jaučia smarkų troškulį, išblykšta, aptemsta sąmonė, gali vemti, pagreitėja kvėpavimas. Pirmoji pagalbą kuria galite suteikti vaikui. Pakeltais pečiai paguldykite pavėsyje, sekite ar kvėpuoja. Kūną apliekite šaltu vandeniu ir nuvalykite rankšluosčiu arba įvyniokite į drėgną paklotę ar drabužį ir palaikykite 3-5 min. duokite gerti. Kol padėsite vaikui, kitų paprašykite iškviesti pagalbą. Nepalikite vaiko vieno, nei minutes.
Susimušė koją, ranką ar kitaip užsigavo
Tai dažniausia vaiko bėda tykanti lauke „pagautas kiškis“. Jei sumušimai nedidelį uždėkite ledo. Jei yra nubrozdinimai, žaizdeles nuplaukite po tekančiu vandeniu ir palikite gyti. Galima užklijuoti tvarstį. Po kiekvieno nukritimo vaiką stebėkite, jei nukrito nuo aukštai parodykite gydytojams, tegul patikrina ar nėra rimtesnių sužeidimų.
|
|
Mažieji gamtos tyrinėtojai viską tyrinėja burna, todėl reikia sekti, kad neprarytų akmenukų ar stambesnių daiktų. Turėti drėgnų servetėlių ir dažnai valyti rankas. Jei šiek tiek paragaus smėlio, nieko tokio, bet nuo akmenukų, žolių gali vaikas užspringti.
Kad išvengtumėte bėdų visuomet sekite ar vaikui neperkaršta, turėkite su savimi vandens buteliuką ir pasiūlykite vis atsigerti. Vaikas visuomet turi dėvėti skrybėlaitę ir būti apsaugotas nuo tiesioginės saulės. Jei vaikas žaidžia ant saulės naudokite kremą nuo saulės, kad nenudegtų oda. Karštoms dienomis pasirinkite pramogas pavėsyje arba žaiskite su vandeniu. Vaikų baseinėliuose nepalikite vienų. Mama tai angelas sargas, kuris turi spėti įvykiams užbėgti už akių ir net jei vaikas yra vyresnis, jis vistiek vaikas už kuri esate atsakinga.