Sodas ir daržas | Rankdarbiai | Šeima ir laisvalaikis |
|
Žaidimų svarba vaiko raidojeVaikas gali žaisti vienas arba su kitais daug valandų ir tai yra puiku. Žaidimų svarba vaiko raidai yra labai didelė ir būtina. Žaisdami vaikai mokosi daug dalykų, kuriuos jie pritaikys gyvenime. Žaidimas - tai puiki priemonė ne tik mokytis, bet ir mažinti pyktį, nerimą, tinkamai išreikšti save. Fantazuodami vaikai dažnai pereina realaus pasaulio ribas, kurias jam kiekvieną dieną nustato tėvai. Žaisdami vaikai leidžia sau eksperimentuoti situacijose, mokosi socialinių vaidmenų, bendravimo, sprendžia iškilusius konfliktus. Vaikai puikiai moka atskirti savo fantazijas nuo tikro gyvenimo, bet jam jo fantazijos yra labai svarbios. Jausmai, patirti žaidžiant, išlieka ir nustojus žaisti. Todėl svarbu, kad tėvai jį palaikytų ir suprastų žaidimų svarbą. Nereikia niekada juoktis, ar menkinti vaiko fantazijos, nes vaikas tuomet užsisklęs ir tai trukdys tolimesnei intelekto raidai.
Tėvai, išmanantys vaikų psichologiją, iš žaidimų gali matyti vaiko elgesį ir realiame gyvenime. Simboliniai žaidimai parodo, kaip vaikas orientuojasi tikrame gyvenime. Juk vaikas žaisdamas kelia konfliktus ir stengiasi juos spręsti, taip, kaip jis suvokia. Kiekvienas vaidmuo, herojus ar situacija yra jau sutikta vaiko gyvenime, todėl jis jas iškelia žaisdamas ir bandydamas kurti vaidmenis. Vaikui labai svarbu leisti fantazuoti, nes pakeisdamas realybę fantazijomis, vaikas išvengia atsakomybės už savo elgesį, už kurį realiame gyvenime būtų baudžiamas. Tas suvokimas leidžia būti laisvam ir suvokti situacijas, kurių gyvenime nepakartosi. Mažųjų sportas
Mažųjų sportas reikalingas kiekvienam vaikui, tačiau jis turi būti saikingas ir apgalvotas. Vaikai savaime daug juda priklausomai nuo jo raidos. Jau nuo pat mažens kūdikiams dėl didesnių ar mažesnių raumenų tonusų darome mankšteles, kurias mamas išmoko neurologai. Skeleto formavimasis priklauso nuo raumenų vystymosi. Todėl vaikams judėti būtina. Kūdikis juda spontaniškai ir taip stiprina savo raumenis. Smalsumas ir noras pažinti aplinką skatina dar labiau judėti. Taip su kiekvienu mėnesių kudikio raumenys stiprėja ir padeda įveikti žemės trauką, tam kad galėtų vaikšioti ir stovėti.
Pradėjus vaikui vaikščioti jį reikia skatinti judėti, dažnai leisti į lauką. Dėl per mažo judėjimo gali atsirasti kaulų deformacija. Kiek vaikui reikia judėti ir koks jo fizinis aktyvumas turėtų būti, dažniausiai parodo pats vaikas. Vieniems fizinio aktyvumo reikia daugiau, kitiems mažiau. Jei vaikas lauke linkęs daugiau laiko praleisti smėlio dėžėje, jį galima labiau paskatinti judėti. Tokiais atvejais reikėtų vaikui pasiūlyti pažaisti drauge judrių žaidimų.
Tačiau jei nusprendėte, kad jūsų vaikui reikalingas didesnis sporto krūvis ir jis gali sieti ateitį su didžiuoju sportu, pirmiausiai reikėtų įsitikinti ar vaikas turi genetiškai sąlygotus duomenis. Jei vaikas yra silpnesnis, nei reikalauja treniruočių krūvis, gali nukentėti augančios kremzlės. Todėl prieš vesdami vaiką į sporto burelius pasikonsultuokite su gydytoju.
|
|
© 2011-2024 mudubudu.lt | Visos teisės saugomos |