Sodas ir daržas | Rankdarbiai | Šeima ir laisvalaikis |
|
Kaip vaiką ruošti mokyklaiVaikų noras tapti suaugusiu pasireiškia gana anksti. Todėl kiekvienas vaikas labai anksti taria žodžius „aš pats“. Labai svarbu greitai reaguoti ir leisti vaikui pačiam atlikti darbą. Jei matote, kad jam nesiseka, paklauskite, gal reikia padėti. Paskatinkite, kad jis yra šaunuolis. Mamos dažnai daro klaidą darydamos viską už vaikus, taip mažasis praranda motyvaciją stengtis būti savarankišku. Savarankiškumo ugdymas labai svarbus ir tam reikia laiko.
Vaikams, kuriems buvo leidžiama patiems atlikti darbus, kuriuos jis norėjo ir už tai jie buvo giriami, susiformuoja ir pasitikėjimo jausmas, kad jis jau didelis ir gali pats. Noras būti didesniu skatina ir norą mokytis atlikti dalykus, kuriuos daro suaugusieji ar vyresni vaikai. Tokie vaikai gana anksti susidomi ir skaitymu. Šis noras ima reikštis dar anksčiau, jeigu vaikas turi knygučių su paveiksliukais ir tekstu ir jeigu vaikai mato skaitančius tėvus. Vaikai, pasiėmę jiems patinkančias knygeles, prašo išmokyti juos pažinti raides, paskaityti, kas parašyta. Vėliau skaitymą imituoja patys, iš paveikslėlių kurdami istorijas. Tėvų padedami, skatinami ir naudojant įvairius mokymo metodus, vaikai skaityti ir skaičiuoti pradeda dar iki mokyklos. Tai labai svarbūs vaiko gyvenimo žingsniai, todėl tėvai į tai turėtų žiūrėti atsakingai, nes tai formuoja vaiko pasirengimą mokyklai.
Neteisingai elgiasi tie suaugusieji, kurie, nors ir nesąmoningai, ugdo neigiamą vaikų požiūrį apie mokyklą. Dažnai girdime , kad „ va, pradės lankyti mokyklą ir baigsis „katino dienos“.
Taisyklės vaikams ir jų svarba
Ikimokykliniame amžiuje vaikas perima etalonus ir matus, kuriuos diktuoja suaugusieji. Tai padeda vaikui pažinti pasaulį ir įsisavinti žmonių vertinimo „matus“. Ikimokyklinukas jau moka elgtis su nepažįstamais žmonėmis, turi elementarių savitarnos, asmens higienos įgūdžių. Jis moka savo elgesį derinti su vyresniųjų reikalavimais, pasireiškia moraliniai išgyvenimai. Suprasdami, ko iš jų nori suaugusieji, ikimokyklinukas gali kurį laiką daryti jam neįdomų darbą. Štai kodėl svarbu, kad vaikas dar nelankydamas mokyklos, turėtų įsipareigojimų. Svarbu, kad įsipareigojimai būtų nuolatiniai, kaip palaistyti gėlę, pamaitinti žuvelę, pasikloti lovą. Svarbu, kad tėvai neskubėtų daryti už vaiką to, ką jis pamiršo ar nenorėjo daryti. Kartais tėvai mėgsta motyvuoti, kad vaikai patikėtus darbus atlieka labai ilgai. Žinoma, kol vaikas neturi įgūdžių, tai pareikalaus daugiau laiko. Bet tokiu atveju vaikas, taip ir nieko neišmoks. Buityje daug darbų, tinkančių įvairaus amžiaus vaikams, šios pareigos vaikui padės mokytis laikytis taisyklių, atlikti jam patikėtas užduotis. Pradėkime vaikus mokyti laikytis taisyklių nuo mažens, nes jam augant taisyklių daugėja ir tenka derintis vis prie naujų. Vaikui tos taisyklės neturi būti našta, todėl daug kalbėkite apie jų svarbą ir reikalingumą. |
|
© 2011-2024 mudubudu.lt | Visos teisės saugomos |