Artėjant šventėms visiems norisi į namus įnešti kuo daugiau šventinės dvasios. Nors daugumai kalėdiniai papuošimai yra tik blizgučiai, bet jie suteikia namams šilumos, jaukumo ir linksmos nuotaikos. Švenčių laukimas gali būti puikus poilsis, nes juk tai laukimo ir susikaupimo metas. Žinia, kad netrukus namuose sužibės artimųjų akys, verčia mus jaustis turtingais ir mylimiems. Visus metus tiek daug sutelkiame dėmesio į darbą, siekimą būti, bet kuo, kas patinka kitiems, kad ilgainiui užmirštame tai, kas yra svarbiausia – mūsų šeima, artimos širdys, Dievo artumas ir meilė jungianti mus.
Todėl puošdami namus pasikvieskite visą šeimą, pasileiskite kalėdines dainas, sušildykite namus rusenančiomis žvakėmis. Kalėdos tuo ir gražios, kad jose pilna žibančių lempučių, žaisliukų, snaigių ir daug žaismingų spalvų. Namams puošti naudokite kalėdinius simbolius, kaip kojinės, žvakės, angeliukus. Nebūtina visko nusipirkti, viską galima pasidaryti ir patiems. Iškarpykite snaiges, angeliukus, kuriais galėsite papuošti langus, sofas padekoruoti raudonomis pagalvėlėmis. Jei esate kūrybingas, nupinkite vainikus, kuriuos galite pakabinti ir viduje. Puošimui galite naudoti įvairius daiktus, kuriuos lengvai rasite lauke: kankorėžius, medžio šakeles, akmenukus, šermukšnio uogas. Įsigykite namų kvapą, kuris kvepėtų cinamonu, mandarinais ar gvazdikėliais. Leiskite visiems šeimos nariams įdėti dalelę savo širdies. Sukurkite stebuklą, juk gaila Kalėdų, kurių neįstengiate prisiminti.
Praktiškos idėjos kalėdoms:
Idėjos, kaip galite papuošti namus:
Idėjos, kaip dekoruoti stalą Kalėdoms:
Kūčios ir Kūčių stalas
Atėjus gruodžiui languose sužiba pirmoji žvakutė, simbolizuojanti, kad atėjo ramybės metas. Gamta nurimo ir giliai įmigo žiemos metu, su gamta nurimti turime ir mes. Seniau žmonės gyvenimo pagal gamtos ciklą: vasarą daug dirbdavo, o žiemą ilsėdavosi kartu su gamta. Todėl tas laukimas ir advento laikotarpis būdavo toks svarbus. Dabar viskas pasikeitę, mes nuolat skubame, dirbame ištisus metus ir nebeturime laiko laikytis tikrojo advento. Kaip žydų išmintis sako, kuo žmogus senesnis, tuo prasčiau mato, bet pamato daug daugiau už jauną. Kuo jaunesni, tuo labiau pasiklystame tarp pareigų ir norų. Subėgame paskubomis prie Kūčių stalo, vis dar pilni įvairiausių minčių. Neveltui, kai sužiba pirmoji žvaigždė, Kūčių vakarienę pradeda vyriausias žmogus.
Kūčios pilnos papročių, aprėpiančių daugybę kartų, kur susipina mitologija ir krikščionybė. Kalėdaičio dalijimasis suvienija šeimas. Todėl kalėdaitį perduoda ir tiems, kurie nedalyvauja Kūčių vakarienėje. Ant Kūčių stalo tiesiama balta staltiesė, simbolizuojanti pradžią. Kūčių naktis siejama ir su vėlėmis, Kūčių vakariene vaišinami išėjusieji. Ant Kūčių stalo dedamas lyginis skaičius lėkščių. Seniau žmonės prie stalo labai bijojo nelyginio skaičiaus, todėl vakarieniauti kartu pasikviesdavo net benamius.
Nuo seno tikima, kad soti Kūčių vakarienė simbolizuoja gausą ir skalsą namams ateityje. Todėl ant stalo padėdavo dvylika patiekalų – kiekvienam mėnesiui. Ant Kūčių stalo neturėtų būti mėsos ir pieno patiekalų. Jau nuo seno Kūčių patiekalai turėjo savo simbolinę reikšmę:
lydeka simbolizuoja vaisingumą,
obuoliai - Rojaus medį, nuodėmės atėjimą į šį pasaulį,
kviečiai - per Kūčias valgomi, kad visus metus būtų duonos,
medus – sveikatos simbolis,
žuvis ir silkė - simbolizuoja stebuklą, kaip Dievas su žuvimi ir penkiais kepaliukais duonos pamaitino minią,
spanguolės - apsaugo nuo priešų,
duona ir pyragas – stiprybės, proto, susivaldymo, ištikimybės, gerumo, nuolankumo simbolis.
Prieš Kūčias svarbu nudirbti visus darbus, atiduoti visas skolas. Kūčių dieną negalima triukšmauti, prie stalo sėstis reikia nusipraususiems.
Kūdikėlis Jėzus gimė ėdžiose, jo ir mirusiųjų pagerbimui ant stalo dedamas šienas, šiaudai. Kūčių dieną puošiamos eglės, tai amžino gyvenimo simbolis, jungiantis abu pasaulius. Dabar mes įpratę po eglute dėti dovanas, o seniau dėdavo palinkėjimus. Linkėdavo sveikatos, darnos šeimoje, gero derliaus, puikių metų.