Šis mėnuo leis jums būti aktyvesnei, todėl dažniau išeikite į gamtą, darykite nėščiosioms skirtus pratimus. Tai susidarykite savo sportavimo programą: Kiekvieną dieną daug vaikščiokite. Savaitgaliais pasirinkite ilgesnius maršrutus. Bet ne daugiau kaip 2 kilometrus. Mankštos pratimus pasirinkite tokius, kad jūsų nevargintų. Tai turi būti jums malonumas ir atsipalaidavimas.
Po pasivaikščiojimo jei kojos apsunksta pasidarykite šiltas arba šaltas voneles kojoms. Nėštumo metu kojos gali pradėti tinti, šiek tiek darytis sunkesnės. Sąnariai taip pat susilpnėja ir suminkštėja dėl nėštumo hormonų. Todėl aukštakulnius batelius jau padėkite į spintą ir avėkite sportinius lengvus, minkšto pado batelius. |
Dabar jau pats metas rimtai rūpintis savo pilvuku ir krūtinėmis. Todėl kiekvieną dieną juos švelniai masažuokite sukamaisiais judesiai. Negausiai įtrinkite drėkinamuoju aliejumi. Nes artimiausiu metu augant vaikui, pilvo oda temsis, krūtys taip pat sparčiai didės, todėl galimi įtrūkimai ir kiti grožiui kenksmingi dalykai. Kartą per savaite kūną nuvalykite šveičiamuoju kremu. Tuomet oda geriau sugers maitinamuosius ir drėkinamuosius kremus. Kremus pasirinkite kuo natūralesnius, kad juose nebūtų cheminių medžiagų, kurios gali tik pakenkti.
|
Laukiantis vaikelio organizmas gali iškrėsti ir staigmenų, kurios gali nemenkai sutrikdyti laukimo džiaugsmą. Cukrus šlapime gali būti taip pat nemaloni žinia, jei kiekis nedidelis nepulkite panikuoti, tiesiog organizmas gali sukaupti daugiau cukraus atsargų, kad vaisių aprūpintų gliukoze. Kadangi insulinas reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje ir laiduoja, kad organizmo ląstelės pakankamai jo pasiimtų, nėštumas sužadina organizmą sukaupti cukraus tiek, kad užtektų vaisiui aprūpinti. Žinoma, kartais organizmas ir sutrinka, taip sukeldamas cukraligės riziką. Organizmas gali pasisavinti daug daugiau cukraus nei to reikia jūsų ir vaiko organizmui ir inkstai nesugeba jo viso perdirbti. Perteklius „išliejamas“ į šlapimą.
Nėštumo metu diabeto simptomai yra stiprus alkis, troškulys, dažnas šlapimasis, pasikartojančios grybelinės makšties infekcijos, padidėjąs kraujospūdis.
Moterys sergančios debetu turėtų labiau prižiūrėti savo mityba, sportuoti, palaikyti idealų svorį, skirtą tam tikram nėštumo laikui, žinoti ligos simptomus, kad prireikus skubiai nuvyktumėte pas gydytojus. |
Nėštumo metu nuolat reikalinga geležis, kad gamintųsi kraujo raudonieji kūneliai. Kadangi mažakraujystė atsiranda dėl geležies trūkumo tai nėra taip baisu. Daugumai padeda papildomi vitaminai su geležimi ir tinkamo maisto pasirinkimas.
Kadangi tai dažnas reiškinys besilaukiančiai moteriai, jūsų gydytojas turėtų padaryti kraujo tyrimus, kad nustatytų ar geležies kiekis jūsų organizme yra pakankamas.
Jei geležies trūksta nedaug simptomų galite ir nepajusti, tačiau jei jo vis trūksta labiau gali pasireikšti šie požymiai: Išblyškęs veidas, nepaprastas nuovargis, mieguistumas, silpnumas, širdies virpėjimas, dusulys, net gi alpimas.
Geležies trūkumas gali lemti vaikelio svorį, o jis reikalingas sveikam vaikui. Paprastai visos nėščiosios moterys reaguoja jautriai į geležies trūkumą. Todėl vos pajutusios simptomus, peržiūrėkite savo valgiarašti, kad maiste kuri valgote būtų pakankamai geležies. |