Vaisiaus judesiai, pagausėjusios makšties išskyros, tempimas pilvo apačioje, vidurių užkietėjimas, rėmuo ir kiti virškinimo sutrikimai, galvos skausmas, kraujavimas iš nosies, dantenų kraujavimas, geras apetitas, kojų mėšlungis, patinę keliai, padidėjąs pulsas, nugaros skausmai. Nuotaika svyruos vis rečiau, tapsite ramesnė, apsiprasite su nėštumu. |
|
Ketvirtame- penktame nėštumo mėnesyje galite pastebėti, kad jūsų plaukai ir oda tampo daug gražesnė. O plaukų kiekis padidėja 10 procentų. Jeigu anksčiau jūsų plaukai greitai riebalavosi dabar jie turėtų mažiau riebaluotis. Nes nėštumo hormonai sulėtina riebalinių liaukų veiklą. Tačiau plaukų grožį ir būklę lemia ir sveiko gyvenimo būdas, kadangi renkatės sveikesnį maistą, daugiau miegate, patiriate mažiau streso, gaunate daugiau dėmesio ir aplinkinių. Seniai žinoma, kad jūsų vidinė būsena atspindi jūsų grožį, o nėštumas dar labiau padeda. Bet sausiems plaukams pagražinti prireiks daugiau pastangų. Jie gali būti linkę į didesnį skylinėjimą ir tapti šiurkštūs. Todėl plaudami galvą naudokite kaukes su vitaminu E.
Kad plaukai blizgėtų gerai juos išskalaukite drungname vandenyje, galite į skalaujama vandenį įpilti vieną šaukštą obuolių acto. |
Dabar gali tapti nepatogu miegoti įprastinė savo miegojimo poza, nes pilvukas jau didelis ir turite saugotis. Dėl to kurį laiką prasčiau miegosite, tačiau tik iki tol kol priprasite prie naujos padėties.
Miegoti reikia ant kairiojo šono, tarp kojų pasidėkite pagalvę, šiek tiek susirieskite arba išsitieskite, taip pabandykite rasti patogiausia jums būdą. Nes ši poza dabar yra geriausia padėtis nėštumo metu. Miegoti ant pilvo jau tikrai nebebus taip patogu kaip anksčiau. O miegoti ant nugaros, nepatartina, nes visas gimdos su vaisiumi svoris slėgs jūsų nugarą ir žarnyną. Tai gali sustiprinti nugaros skausmus ir sukelti mažą kraujospūdį.
Bet neįsigąskite jei pabusite ant nugaros ar ant pilvo, tik vėl pasisukite ant šono. Pabudusi neskubėkite iškart šokti iš lovos, šiek tiek pagulėkite leiskite mažyliui jus pradžiuginti savo rytiniais judesiais.
|
Nėštumo metu tvirti dubens sąnariai palaisvėja, kad gimdant galėtų lengviau praeiti kūdikis. Taip dėl didesnio pilvo pakinta kūno pusiausvyra. Siekdama išlaikyti pusiausvyra natūraliai pilvą atkišate į priekį, todėl stuburas išsiriečia, todėl įtempti nugaros raumenys sukelia skausmą. Todėl svarbu palaikyti taisyklingą laikyseną. Todėl neavėkite aukštakulnių batelių, dirbdama stovimą darbą, pasidėkite po kojomis, kėdutę ir viena koja į ją atsiremkite. Išmokite teisingai kelti sunkesnius daiktus, nekelkite staiga. Prieš pasilenkdama plačiai atsistokite ir neatkiškite užpakalio, lenkite kelius o ne juosmenį. Stokitės tiesdamos kelius, bet ne nugarą. Jei nugarą skauda dažnai pasistenkite kilnoti kuo mažiau. Jei iš parduotuves nešate sunkius pirkinius padalykite juos į du maišelius ir paskirstykite svorį abiems rankoms.
Sėdėkite patogiai, bet taisyklingai, miegokite ant kieto čiužinio. |
Šypsena plati, nes esate nėščia! Dažniausi visas dėmesys atitenka pilvui, todėl lengva pamiršti burną, kol jis pradeda rėkti pati reikalauti dėmesio. Dėl nėštumo hormonų ar kalcio trūkumo, kuri organizmas pasisavina naudodamos vaiko auginimui, dantys dažnai nukenčia. Pradeda kraujuoti dantenos, atsiranda įvairūs uždegimai. Burnoje susidaro sąlygos plisti apnašom ir bakterijom, kurios gali greitai sugadinti jūsų dantis. Nuo neštumo hormonų dantenos, kaip ir nosies gleivinė patinsta ir tampa jaurios, kraujuoja. Be to užsimezgusi infekcija dantyse gali pakenki ir mažyliui.
Todėl labai svarbu ją prižiūrėti.
Todėl kiekvieną kart valant dantis naudokite dantų siūlą, minkšta dantų šepetėlį ir dantų pastą su fluoru. Nepamiškite valyti ir liežuvio, nes ant jo taip pat dauginasi nemažai baterijų.
|