Vis dar gali varginti pirmieji simptomai. Pykinimas, nuovargis ir mieguistumas. Vidurių užkietėjimas, krūtų pakitimai. Taip pat pastebėsite, kad drabužiai ima spausti, nes pilvukas jau yra padidėjąs, nors dar nepastebimai. Šiuo mėnesio gale atsiras naujas ramybės pojūtis, nes baigiasi rizikingiausias laikas netekti mažylio. |
|
Dabar gali ypač suaktyvėti galvos skausmai, bet nepulkite vartoti vaistų nuo galvos skausmo nepasitarusi su savo gydytoju. Net rekomendavus gydytojams vaistus, juos naudokite kaip paskutinį būdą išvengti skausmo. Iš pradžių išeikite į lauką, pasivaikščiokite gryname ore. Atsipalaiduokite, nes galvos skausmas gali atsirasti nuo įtampos. Padarykite jogos pratimus ar pamedituokite. Pagulėkite tamsiame tyliame kambaryje apie 10-15min.
Nėštumo metu turite tinkamai pailsėti, gerai išsimiegoti, bet per daug miego gali išprovokuoti galvos skausmą. Todėl nusistatykite dienos rėžimą ir jo laikykitės. Šiuo laikotarpiu poilsis turi būti jūsų geriausias draugas.
Reguliariai valgykite, nebūkite tvankioje patalpoje. Jei ir tai nepadeda ant galvos užsidėkite karštus ir šaltus kompresus. |
Kiekvieną dieną daugiau laiko skirkite veido priežiūrai, tai jums padės atsipalaiduoti ir džiaugtis nėštumu. Todėl rytais vos tik pabudusi nusiplaukite veidą šaltu vandeniu. Tepdamos kremą ant veido jį įmasažuokite. Vakarais po darbo užsidėkite drėkinamąją veido kaukę.
Paprašykite vyro, kad jums pamasažuotų nugara, kojas, galvą. Leiskitės būti lepinama ir lepinkite save.
Jei mėgstate saulės vonias, būkite atsargesnė. Saulės šviesa yra reikalinga jūsų organizmui, nes gaminasi vitaminas D, bet ji gali ir pakenkti. Pasirinkite saugiausią deginimosi laiką. Vidudienio saulės reikėtų vengti ir naudoti patikima kremą, saugantį nuo šviesos poveikio ir nepraleidžiantį ultravioletinių spindulių. Vietoj saulėkaitos pasirinkite pavėsingą kampelį.
Nėštumo metu nesikaitinkite soliariume. Nuo spindulių šaltinio sklindantis karštis gali turėti įtakos kraujotakai. Be to gali atsirasti pigmentinių dėmių. |
Nėra jokių fizinių kliūčių lytiškai santykiauti normalaus nėštumo metu, jei neturėjote persileidimų ar negresia šiam nėštumui persileidimas. Tačiau baimė pakenkti būsimajam kūdikiui kartais tiek vyrui, tiek moteriai neleidžia tinkamai atsipalaiduoti. Iš tikrųjų embrionas švelniai ir minkštai gaubiamas gimdos skysčių, o standžiai užsivėręs gimdos kaklelis sudaro patikimą barjerą nuo išorinio pasaulio. Todėl atsikratę baimių, lytinis gyvenimas gali būti dar įdomesnis. Tačiau pirmieji trys mėnesiai gali nuslopinti seksualinį potraukį, todėl vyrui gali tekti suprasti ir palaukti. Nes hormoniniai pokyčiai, kurie dažniausiai sukelia pykinimą, nuovargį, gali neigiamai veikti lytinį potraukį. Lygiai taip pat gali būti priešingai, besilaukianti moteris, kaip niekad gali to norėti.
Tuomet svarbu pasirinkti saugias pozas, kurios nespaus pilvuko.
|
Kruopšti dantų priežiūra ypač reikalinga kai jūs laukiatės. Nes augantis vaisius pasiima daug medžiagų, todėl jūsų dantys susilpnėja, pradeda kraujuoti dantenos. Vaistinėje nusipirkite miros tinktūros, ją sudrėkinkite ilga plona vatos tamponėlį ir ištrinkite dantis. Naudokite minkštą dantų šepetėlį ir kelis kartus per savaitę burną skalaukite specialiu burnos tirpalu nuo apnašų ir dantų akmenų susidarymo. Nes hormoniniai pakitimai padidina seilių rūgštingumą ,kuris sudaro sąlygas ėduoniui ir dantų akmenims plisti.
Nėštumo metu nors du kartus apsilankykite pas dantų gydytoją, nes net mažiausia dantų infekcija gali pakenkti jūsų mažyliui. Todėl dantis būtina saugoti ypač nėštumo metu.
Savo stomatologę būtinai informuokite apie nėštumą. Neplombuokite dantų amalgamos plombomis, jose yra gyvsidabrio, kuris gali pakenkti vaisiui.
Vartokite vitaminus ir maisto produktus , kuriuose yra gausiu kalcio.
|